Památky a zajímavosti na Rhodosu

Rhodos - Lindos - akropolePo celém ostrově se nachází celá řada různých historických památek i přírodních zajímavostí, které byste měli během své dovolené na Rhodosu určitě navštívit.

Velké množství památek se nachází v hlavním městě Rhodos. Obdivovat zde můžete Palác velmistrů, který dnes slouží jako muzeum, Suleymanovu mešitu nebo turecké lázně. I v Novém městě se najde několik zajímavých míst, které stojí za prohlídku. Jsou jimi například mešita Murat-Reis a blízký turecký hřbitov. Kromě historických památek musíte určitě zavítat i do mořského akvária.

Až se budete procházet městem, zajděte se podívat i k místnímu nejdůležitějšímu přístavu Mandraki, kde kdysi stával jeden ze sedmi divů světa, Rhódský kolos, obrovská bronzová socha boha Hélia. Prohlédnout si zde můžete i na molu stojící tři větrné mlýny nebo pevnost Agios Nikolaos. Po obou stranách přístavu stojí sloupy, na kterých jsou sochy jelena a laně.

Vyrazit byste měli i do oblasti Agios Stefanos, kde si můžete prohlédnout zbytky chrámů bohyně Athény a boha Apolóna. Kdysi v této oblasti stával i antický stadion a divadlo.

Z přírodních zajímavostí můžete na ostrově obdivovat například místo zvané Sedm pramenů, údolí Rodini nebo proslulé Údolí motýlů, neboli Petaloudes, kde v období mezi červencem a zářím můžete vidět tisíce motýlů. Pokud máte dostatek sil, můžete se vydat na 270 metrů vysoký kopec Filerimos, na jehož vrcholu kdysi stávala Akropole města Ialyssos, jehož součástí byl i Athénin chrám. Prohlédnout si zde můžete také křesťanskou baziliku, byzantský kostel nebo křížovou chodbu kláštera Filerimos.

Vyhledejte si překrásný zájezd na ostrov Rhodos!

Významnou akropoli a chrám Athény Lindské si můžete prohlédnout v turistickém letovisku Lindos. V tomto středisku stojí za návštěvu i kostel Panagia. Z dalších významných památek stojí za zmínku i hrady Monolithos a Kritina nebo maják ve městě Prasonissi.

Zajistěte si ubytování v překrásném hotelu!

© Copyright 2018 | Rhodos (Řecko) | www.erhodos.cz
Provozuje: TravelBees.cz